W środę 23 marca do najstarszych uczniów naszej szkoły z klas 7 i 8 przyjechał pracownik Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu, pan Michał Hryniewicz. Prelegent przedstawił młodzieży bardzo trudny i bolesny temat obozu dla dzieci, który mieścił się w Łodzi przy ulicy Przemysłowej, na terenie getta. Historia zagłady polskich dzieci z niemal całego terenu okupowanego przez III Rzeszę poruszyła serca i sumienia naszych wychowanków. Nigdy za wiele lekcji o historii, nawet tej okrutnej. Takimi spotkaniami mamy nadzieję nie tylko poruszać, ale przede wszystkim uczyć szacunku wobec innych, Dziękujemy dyrekcji Muzeum Dzieci Polskich i panu Hryniewiczowi za poświęcony czas i lekcję, która na długo zostanie w naszej pamięci.