Dla pokolenia rodziców i dziadków naszych uczniów humor i zawiłość intryg czy języka hrabiego Aleksandra Fredry nie stanowiły problemu. Dla współczesnej młodzieży to nie lada problem. Jednak w naszej szkole na problemy umiemy znaleźć antidotum. Sztuka teatralna z brawurową obsadą to sposób na "Zemstę". Co, trudne staje się łatwiejsze dzięki gestom, mimice, relacjom między bohaterami zbudowanym na scenie. Idąc za tym tropem, wybraliśmy się dziś do Teatru Małego w Łodzi, by pogłębić wiedzę, utrwalić wiadomości przed egzaminem, ale przede wszystkim czerpać z tego ogromu wrażeń i emocji. jakie funduje TEATR. Młodzież z klasy 7bj i 8a zadowolona a aktorzy oklaskiwani bardzo długo, aż na 3 wyjścia na scenę. To był udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnych bodźców.