W pierwszym tygodniu ferii odbywały się w naszej szkole półkolonie z motywem przewodnim "Poznajemy świat zwierząt". Uczestniczyło w nich trzydzieścioro dzieci z klas 1-3.

14.02. - Odwiedził nas absolwent Gimnazjum Nr 1, Dawid Kubicki, który jest ratownikiem medycznym i poprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa szczególnie podczas wypoczynku zimowego. Pokazał też wyposażenie torby ratownika i przypomniał numer 112, tak ważny w czasie niebezpieczeństwa. Był też czas na zabawy i gry integracyjne na świeżym powietrzu oraz długi spacer nad stawy czy aktywność plastyczną dzieci.

15.02. - Wybraliśmy się na lekcję do Łódzkiego Ogrody Zoologicznego. Pani Ela, nasza przewodniczka oprowadziła nas po świecie ptaków i małpiarni oraz pokazała oswojone zwierzęta, miedzy innymi węża i agamę brodatą oraz krocionogi. Dzieci mogły zadawać pytania, dociekać a nawet dotykać i być blisko tych zwierząt.

16.02. - Ten dzień zaczęliśmy od wizyty w kinie na seansie "Sing 2". Muzyczny film o zwierzętach z rewii bardzo się spodobał, rozbawił i wzruszył dzieci. Po obiedzie wybraliśmy się na spotkanie ze skrzatologiem, panem Konradem z Doliny Skrzatów w Bibliotece Miejskiej. Było to pouczające spotkanie o mitologii słowiańskiej, czas zagadek, rozwiązywania zadań i poznawania znaczeń słów o pochodzeniu słowiańskim. Bardzo dziękujemy skrzatologowi oraz dr Agnieszce Janiak-Staszek za to spotkanie.

17.02. - Wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Dobronianki, gdzie dzieci zobaczyły rodzime i egzotyczne zwierzęta, karmiły je słodkimi marchewkami i miały czas na zabawę na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej udało nam się dzięki gościnności ojców salezjanów, zwiedzić klasztor w Lutomiersku i posłuchać jednych z najlepszych organów w Polsce. Ojciec Dariusz Szczepan oprowadził nas, dał próbkę możliwości organów, a nawet zagrał utwór Jana Sebastiana Bacha. Wielkim przeżyciem było wysłuchanie w sali koncertowej Salezjańskiej Szkoły Muzycznej koncertu na fortepianie Uli i Poli. Dziękujemy jeszcze raz za to spotkanie.

18.02. - Odbyły się warsztaty płaskorzeźby gipsowej z motywami zwierzęcymi przygotowane przez panią Małgosię z Artakcji. Dzieci przez 2 godziny działały artystycznie, poznając bardzo ciekawe techniki plastyczne.

To wszystko i jeszcze więcej - gry i zabawy na placu zabaw, na sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne wszelkiego rodzaju, wspólne zdrowe i kolorowe śniadanie oraz półkolonijny koncert talentów. TAKIE PÓŁKOLONIE tylko w JEDYNECZCE.

Marta Maroń - kierownik półkolonii

Justyna Sawosz-Ostrowska - opiekun i wychowawca