Klasa 7bj poznawała ostatnio na lekcjach on-line satyrę Ignacego Krasickiego "Żona modna". Na jednej z lekcji wybraliśmy się wspólnie z wizytą towarzyską do posiadłości bohaterki. Uczniowie mieli szansę poznać zwyczaje, zabawy, życie codzienne i odświętne  oraz kulturę panujące w okresie oświecenia. W ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego "Nienudna lektura" przygotowali także "żywe obrazy". Należały one do najpopularniejszych zabaw towarzyskich w XVIII wieku. Arystokracja, szlachta a nawet mieszczanie odtwarzali scenki z dzieł malarskich, przedstawiali postacie z Mitologii, Biblii czy modnych romansów a nawet personifikowali pojęcia tj. miłość, radość, pokój i inne. Efekt działań uczniów klasy 7bj zachwyca świeżością, kreatywnością i pełnym zrozumieniem idei "żywych obrazów".

BRAWO WY!