Klasa Va przygotowała od A do Z projekt teatralny. Uczniowie poznawali w ten sposób różne pojęcia związane z tą wyjątkową sztuką. Co to jest: kurtyna, gong, fuaje, kulisy, garderoba, rekwizytornia, scena i widownia? Kim są: reżyser, aktor, scenarzysta, scenograf, sufler, kostiumolog, rekwizytor i reżyser dźwięku? Te pojęcia już są znane uczniom, bo każdy miał szansę osobiście, naocznie i eksperymentalnie ich doświadczyć, wejść w rolę i przez to lepiej zrozumieć całą tę skomplikowaną i różnorodną machinę zwaną magicznie TEATREM. Na tworzywo projektu wybraliśmy "Bajkę o królowej wróżek" Henryka Sienkiewicza. Uczniowie samodzielnie stworzyli scenariusz, rozpisali dialogi, zaprojektowali scenografię i ją zbudowali, wcieli się w role, przygotowali kostiumy i muzykę. Czy to wystarczy, by zaistniał prawdziwy teatr? Oczywiście, że nie, dlatego zaproszono klasę I c wraz z p. Magdaleną Dylewską, aby byli widzami. Dopiero ten dreszczyk emocji przed występem, zasiadanie widzów, opadająca kurtyna i wyjątkowa relacja między aktorami i widzami zbudowały magię teatru.