Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIM” pn. „Tworzymy błękitno-zieloną sieć”, który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Celem konkursu jest uświadomienie konieczności podejmowania działań mających na celu poprawę adaptacyjności obszarów zurbanizowanych do niekorzystnych zmian klimatu, których skutkami są fale upałów z coraz wyższymi temperaturami, deficyty opadów, ekstremalne susze czy z drugiej strony nawałnicowe deszcze i wichury.

Uczniowie wykonali makiety, których treść ukazywała m.in. jeden lub kilka elementów zaliczanych do tzw. elementów błękitno-zielonej infrastruktury, np. „zielone dachy”, „zielone ściany”, „ogrody deszczowe”, „ogrody kieszonkowe”, „zielone przystanki” zaprojektowane dla wybranego fragmentu naszego miasta.

W konkursie wzięły udział uczennice klas 5: Zofia Grala, Olga Buczek, oraz Maria Sobczak za co otrzymały dyplomy uznania oraz drobne nagrody.