14 - go grudnia klasa Va z opiekunkami. p. J. Pawlak i A. Jóźwiak-Sudak pojechała na wycieczkę do Łodzi - dawniej, miasta pełnego fabryk. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa, podczas warsztatów edukacyjnych, uczniowie dowiedzieli się co to jest/była fabryka, jak wyglądała kiedyś i dziś i jakie w niej dźwięki można było usłyszeć. Teraz już każdy potrafi wymienić cechy charakterystyczne dla architektury przemysłowej. To była bardzo ciekawa  lekcja zarówno historii jak i techniki. Swoje możliwości intelektualne uczniowie testowali też w experymentarium, a dzięki nauce poprzez zabawę wiele zjawisk okazało się nagle zrozumiałymi i interesującymi . Zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę wróciliśmy do Konstantynowa.