29 listopada 2021r. grupa 0a na ul. Łódzkiej 117 obchodziła tradycyjne andrzejki. Zabawy miały na celu budzenie i rozwijanie zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi oraz wzbogacanie wiadomości na temat tradycyjnych wróżb i zabaw.  Chętne dzieci przebrały się w stroje czarodziejów, wróżek i księżniczek.

Dzieci uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych w klasycznej odsłonie połączonej z nauką. Lanie wosku to wróżba, która miała formę eksperymentu. Podczas roztapiania wosku dzieci rozmawiały o tym, dlaczego jeszcze przed chwilą płynny wosk, tak szybko zastyga w zimnej wodzie. Po wyjęciu i osuszeniu wosku zgadywały, co powstało. Następna zabawa to ustawianie butów w kierunku drzwi, która określiła, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż. W tej zabawie dzieci uczyły się szacować odległości. Chłopcy i dziewczynki przekłuwały szpilką „na oślep” serce, w tej wróżbie losowały imię swojego najlepszego przyjaciela lub przyjaciółki.  Ostatnią zabawą było losowanie swojego przyszłego zawodu, który został przedstawiony innym w formie kalambury. Przy tej zabawie było mnóstwo śmiechu. Dzieci na koniec zabawy otrzymały pamiątkowe dyplomy.