25 Listopada to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy 0P2 nie zapomniały o nim. Wspólnie z Paniami świętowały ten dzień w sposób wyjątkowy ze względu na panujący Covid. Ponieważ dzieci nie mogły przynieść Misiów do przedszkola, poprosiliśmy Państwa o zrobienie zdjęć dzieciom i ich Misiom. Kiedy na tablicy multimedialnej pojawiły się wysłane przez Państwa zdjęcia na twarzach dzieci malowały się szczere uśmiechy. Dzieci podchodziły i opowiadały kolegom i koleżankom z grupy jak mają na imię ich Misie oraz odpowiadały na pytania nauczyciela. To ważne ćwiczenie, które pozwala przełamywać lęk przed występami i publicznością. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały i ze skupieniem słuchały wypowiedzi kolegów i koleżanek. Po pokazie slajdów i zdjęć dzieci obejrzały bajkę "Miś uszatek". Następnie Pani zadała pytanie co lubi jeść Misio. Większość dzieci znała odpowiedź, oczywiście chodziło o miodek. Pani zaprosiła dzieci do stolików i przedszkolaki miały za zadanie narysować po śladzie drogę Misia do miodku. Po ćwiczeniu grafomotorycznym, przyszedł czas na ćwiczenia związane z koncentracją uwagi. Przedszkolaki musiały połączyć dwa takie same misie. Po pracy stolikowej przyszedł czas na zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi". U nas czasami spały aż 3 niedźwiadki:) Po zabawie ruchowej przyszedł znów czas na zabawę stolikową. Przedszkolaki wyklejały kontur misia za pomocą kaszy gryczanej, ćwiczyły przy tym motorykę mała i integrację sensoryczną. Po wykonaniu pracy plastycznej, skorzystaliśmy z toalety gdyż trzeba było umyć sklejone rączki. Ćwiczyliśmy czynności samoobsługowe. Po powrocie do sali dzieci miały czas na swobodną zabawę, Pani zapraszała do stolika po 2-3 przedszkolaków i ćwiczyła z nimi przeliczanie w zakresie 5. W końcu przyszedł czas na ozdabianie kruchych ciasteczek. ale zanim do tego doszło dzieci wspólnie z Panią zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie gruby Misio, a na imię to mam Krzysio", która uczyła nas reagować na wysłuchane polecenia.

Dzieci otrzymały dyplomy i odznaki z okazji Dnia Pluszowego Misia oraz miały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Fotorelacja poniżej.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę i zaangażowanie.