Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, a jego patronem jest Walt Disney. W naszej szkole także obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci poprzebierały się za swoje ulubione postacie z bajek. Zarówno przedszkolaki,  jak i dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach przybliżających im świat bajek i baśni. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest różnica pomiędzy bajką a baśnią, co to jest morał, odgadywali zagadki, bawili się w kalambury, tworzyli własną bajkę i ilustracje. Młodsze dzieci na wzór Kopciuszka oddzielały ziarenka fasoli i kaszy oraz w zabawie ruchowej „zamieniały się” w postacie z bajek . Ten dzień był okazją, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, kształtowania właściwych postaw moralnych.