26 września 2021r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.  Z okazji tego dnia przygotowana została wystawa dotyczącą Europejskiego Dnia Języków.  Klasy 4 -8 miały za zadanie wykonać plakat przedstawiający wybrany kraj europejski uwzględniając m.in. aspekt językowy i ciekawostki.

Uczennice klasy 7b Alicja Rumowicz, Aleksandra Poszepczyńska oraz Łucja Kowalska wzięły udział w konkursie „Happy birthday video” zorganizowanym przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych (The European Centre for Modern Languages). Z okazji 20lecia obchodów Europejskiego Dnia Języków uczennice nagrały filmy konkursowe.

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków,  zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając  zainteresowanie milionów ludzi w  45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. Europa to kontynent charakteryzujący się  niezwykłym bogactwem językowym – oprócz ponad 200 języków europejskich występuje tu także duża liczba języków, którymi posługują się  obywatele  pochodzący z innych kontynentów. Bogactwo to stanowi istotną wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.

Uczenie się  języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza.

Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie  i pokonywanie różnic kulturowych.

Kochani uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!