Jak już wszyscy doskonale wiedzę w naszej szkole na lekcjach języka polskiego pracujemy metodą projektową. "Nienudna lektura" to projekt, który pokazuje, że czytanie książek, a szczególnie tych obowiązkowych to wspaniała przygoda i cudowne doznania. Klasa 4a właśnie zakończyła pracę nad pierwszą dużą lekturą, czyli "Mikołajkiem". Uczniowie wykonywali portrety bohaterów, opisywali ich i wskazywali cechy i opowiadali ulubione opowiadania z całego cyklu. Na koniec udało się nam przygotować dramę w oparciu o zabawne historyjki. Czwartoklasiści przebrali się za wybranych bohaterów i wcielili się w ich role, odgadywali też różne zagadki i rozwiązywali niełatwe zadania polonistyczne. Na koniec był podwieczorek, tylko tym razem nie mama Mikołajka go przygotowała, ale "nasza pani", czyli pani od polskiego. Było wesoło, pysznie, ale przede wszystkim utrwaliliśmy w zabawie wiadomości.

Drużyna Mikołajka z 4a GÓRĄ!