Kto z nas nie lubi przytulić się do czegoś miękkiego i delikatnego? Uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Łódzkiej 117 potwierdzają, że alpakoterapia wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz dodaje pozytywnej energii.

W dniu 27 września gościliśmy u nas bardzo wyjątkowe zwierzęta. Liczne stado alpak rozgościło się na szkolnym terenie. Dzieci z wszystkich grup i klas otrzymały dużą dawkę informacji na temat tych miłych zwierząt. Alpaki to wyjątkowe głodomorki - częstowane przez dzieci marchewką odwdzięczyły się swoim ciepłem i potulnym usposobieniem. Nie obyło się bez alpakowego spaceru, każde dziecko mogło poczuć się jak opiekun alpaki. Na zakończenie zajęć edukacyjnych zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i każde dziecko otrzymało magnes z podobizną zwierzęcia.