23 września gościliśmy w naszym szkolnym ogrodzie milusińskie alpaki. Podczas lekcji uczniowie z klas Ib, Ic, II c, Va i Vb dowiedzieli się, że zwierzęta te pochodzą z Ameryki Południowej i są trawożerne dzięki czemu mogli bez obaw karmić te sympatyczne zwierzaki. Alpaki uwielbiają marchewki, buraki i jabłka i z ochotą jedzą z ludzkiej ręki. Z ich delikatnego futra wytwarza się dzianiny i tkaniny, które nie uczulają i są miłe w dotyku o czym nasi wychowankowie sami mogli się przekonać. Każdy chciał pogłaskać i pospacerować z Wodzem, Pablo, Gauchim….Na koniec lekcji zrobiliśmy grupowe, pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do szkolnych ławek.

Nasi goście byli tak sympatyczni, że postanowiliśmy zaprosić ich ponownie w październiku.