Dnia 29 kwietnia 2021 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosna w Poezji”.  Uczniowie z klas 0a , Ia, Ib,  IIa i  IIb recytowali wiersze o tematyce wiosennej.
Konkurs odbył się w formie on – line, w wykorzystaniem platformy Ms Teams.

Konkurs odbył się na dwóch poziomach wiekowych – klasy 0 i I oraz klasy II..

Celem konkursu było:

• rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,
  • kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,
  • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych,
  • promowanie talentów recytatorskich,
  • wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa,

Podczas konkursu oceniano dzieci wg następujących kryteriów: wybór utworu w kontekście tematu konkursu, opanowanie pamięciowe utworu, trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza), kultura słowa (artykulacja, akcent, przestankowanie)ogólny wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyt).

Jury w składzie Joanna Tarała, Edyta Tomasik, Katarzyna Kazimierczak, Wioletta Świerczewska wyłoniło następujących zwycięzców:

I – Natasza Budzisz, Ksawery Mierzejewski

II – Laura Bandkowska, Oliwia Grad

III – Wiktoria Cyganek, Wiktoria Pacyniak

Wyróżnienie – Alicja Makowska, Oskar Kacperczyk

Serdecznie gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.