...można przysiąść obok...

W dniach 14 i 20 maja 2021r. w klasach 1a, 1b, Ic i Id odbyły się klasowe konkursy czytelnicze zatytułowane „Wiersze pana Tuwima”. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 3 i 4-osobowych grupach. By zwyciężyć dzieci musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością wybranych wierszy Juliana Tuwima. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania wierszami poety, ćwiczenie umiejętności pracy w grupie, umiejętności zapamiętywania oraz rozwijanie wyobraźni uczniów. Ponadto dzieci miały okazję poznać bliżej sylwetkę poety i wybrane fakty z jego życia, np. to, że Julian Tuwim urodził się w Łodzi, a na ulicy Piotrkowskiej można przysiąść obok niego na ławeczce….

Panie bibliotekarki bardzo dziękują wychowawcom za świetne przygotowanie dzieci do konkursu a dzieciom za wspaniały w nim udział.