Zapraszamy!!!

Jak zapewne wszyscy już wiedzą, w naszej szkole na lekcjach języka polskiego pracujemy przy omawianiu lektur metodą projektową "Nienudna lektura". Tym razem uczniowie klasy VI b po omówieniu wielu fragmentów "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza wcielili się w role dziennikarzy. Poznali wcześniej budowę artykułu prasowego, takie pojęcia jak tytuł, lid, stopka redakcyjna. Mieli za zadanie napisać artykuły z wykorzystaniem zdobytej na lekcjach wiedzy oraz kreatywnie przedstawić zadany temat. Tak powstał "Głos Soplicowa" nasza gazetka, do lektury której wszystkich zapraszamy. Znajdziecie tu róże ciekawe a nawet niezwykłe teksty, wywiad i przepis na bigos staropolski. To wszytko dopełnione zdjęciami i rysunkami własnymi.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie Rumowicz za pomoc w złożeniu gazetki.

A oto i ona...