We wtorek, 9 marca uczniowie klasy 4a, 6b i 8b uczestniczyli w lekcji języka polskiego prowadzonej z łódzkiej księgarni Do Dzieła. Pani Paulina Frankiewicz opowiadała dzieciom i młodzieży o nowościach książkowych, zachęcając do sięgania nie tylko po lektury szkolne, ale i dobre komiksy, reportaże, wywiady i oczywiście powieści. Uczestniczyliśmy także w wirtualnej wycieczce po księgarni, która jest bardzo przytulna, klimatyczna i niezwykła. Spotkanie było inspiracją do rozmowy o ulubionych książkach, o wartości czytania w życiu człowieka. Niecodzienna lekcja języka polskiego w księgarni pani Pauliny zaowocowała także spontanicznym konkursem na pracę uczniowską zachęcającą do odwiedzenia Do Dzieła. Spośród nadesłanych prac p. Paulina Frankiewicz wybrała trzy, których autorzy otrzymają książki, o których rozmawialiśmy w czasie spotkania.

Wyróżnieni uczniowie to:
Maria Kucharska z kl. 8b