W dniach 04.01 – 08.01.2021r. pomimo wielu przeciwności losu udało się - w naszej szkole odbyły się półkolonie zimowe. Zajęcia zorganizowano dla 12 uczniów z klas I – IV. Organizatorzy i opiekunowie grupy zaplanowali i czuwali nad tym, aby był to czas spędzony bezpiecznie, miło, atrakcyjnie i ciekawie. Hasłem przewodnim tegorocznych półkolonii było „Razem raźniej!”, które pojawiało się w każdym możliwym aspekcie wspólnych spotkań, realizacji programu, kreatywnych zajęć i atrakcji w grupie.

Dzieci chętnie brały udział w różnorodnych grach i zabawach na sali gimnastycznej oraz w zajęciach plastycznych. Tworzyliśmy papierowe instrumenty, graliśmy na nich, słuchaliśmy różnorodnej muzyki, nawet klasycznej ;) Zrobiliśmy też mnóstwo kukiełek z papieru, by w ostatnim dniu wzięły udział w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Królowa Śniegu”. W tym roku dopisała nam pogoda i mogliśmy ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami oraz pospacerować na świeżym i mroźnym powietrzu.

Wspólny czas urozmaiciły nam też warsztaty plastyczno - techniczne. Jedne z nich wprowadziły nas w tajemniczy świat chemii i magii, były eksperymenty i doświadczenia. Natomiast na pożegnanie w ostatnim dniu mogliśmy wytworzyć własne mydełka, zarówno te ładne, kolorowe i pachnące, jak i te zdrowe antybakteryjne, które zabraliśmy ze sobą do domu.

Było też u nas bardzo smacznie, gdyż poza pysznymi pudełkami łakoci przyniesionymi z domu, panie kucharki zadbały o nasz prowiant obiadowy. Biesiadowaliśmy w naszej szkolnej stołówce.

Półkolonie trwały tylko cztery dni i bardzo szybko się skończyły, wielu z nas miało ochotę znów przyjść. Ale może za rok się znów spotkamy w tym gronie?! Mamy wiele wspólnie spędzonych śmiesznych i fajnych chwil, które na długo zostaną w naszych głowach i zawsze będziemy z przyjemnością do nich wracać w rozmowach z kolegami i koleżankami na przerwach w szkole.

Dziękujemy!

Zobacz fotografie...