Uczniowie klasy 4a posiedli mało już popularną, a jakże ważną umiejętność pisania tradycyjnych listów. Poznali pojęcie nadawcy i adresata, nauczyli się adresować koperty, dbając o poprawność ortograficzną i estetyczne pismo. Na lekcjach języka polskiego poznali bajkę Adama Mickiewicza "Przyjaciele" i zrozumieli jej przesłanie.  Na podsumowanie analizy utworu wykonali prace ilustrujące jego przesłanie i odnieśli się do współczesnej rzeczywistości. Na rysunkach dominowała pomoc w czasach Covidu i przyjacielskie zachowania na miarę dziecka. To wszystko miało posłużyć konkretnemu i praktycznemu celowi. Uczniowie przygotowane prace interpretujące morał bajki Mickiewicza zapakowali do kopert i odesłali na adres szkolny. Oto efekt ich pracy. Brawo Kochani !!!

Dzieci listy piszą, o powrocie do szkoły i kolegów myśląc.