Dzieci z oddziału Przedszkolnego 0a na ul. Łódzkiej 117 wykonały zadania projektowe „Magiczna Moc Bajek” z modułu II – „Przyjaźń i miłość”.

Rozmowy z dziećmi na temat ich przyjaźni, omówienie cech osoby, która może być dla drugiego dobrym przyjacielem – temat na pozór bardzo prosty, w rzeczywistości okazał się dla niektórych dzieci bardzo trudną sprawą.
Serduszko dla Przyjaciela - praca plastyczna - własnoręcznie wykonanie masy solnej i ulepienie serduszek dla przyjaciela, następnie pomalowanie ich i obdarowanie wybranej osoby. Na Dzień Pluszowego Misia, każde dziecko w domu wykonało portret swojego pluszowego przyjaciela.
„Możesz na mnie liczyć” – wysłuchanie opowiadania Heleny Bechlerowej „Dwaj przyjaciele”, rozmowa kierowana, powiązana z przybliżeniem dzieciom znaczenia przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” oraz „Bajki o dwóch Ołówkach” Marii Molickiej.
Dzień Postaci z Bajek - zorganizowanie Balu postaci z Bajek, połączonego z głośnym czytaniem bajek.
Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa! – omówienie Prawa Dziecka w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka
i wiersz M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka” Przedstawienie sylwetki Reksia - oglądanie odcinków serialu i poznawanie cech prawdziwego przyjaciela.
Stworzenie własnych książeczek z przygodami Reksia – Reksio obrońca, Reksio przyjaciel, Reksio opiekun.
Czytanie książki „Reksio – wielka księga przygód” i omawianie zachowania różnych postaci z bajek, z odniesieniami do codzienności – to zadanie najbardziej podoba się dzieciom.
Nauczyliśmy się też projektowej piosenki.
Edyta Tomasik