Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a z zapałem przystąpiły do udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”. Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2020/2021 . Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Dzieci będą wykonywały zadania projektowe w szkole oraz częściowo w domu – czytając z rodzicami bajki - „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”.

Dzięki zadaniom wprowadzającym do projektu w sali powstał kącik projektowy – kącik książki. Dzieci wspólnie wykonały Bajkowego Przyjaciela - Molika, który będzie towarzyszył dzieciom podczas magicznej podróży do świata wartości. Dzieci sukcesywnie uczą się piosenki „Magiczna moc bajek”.

W ramach I modułu „Szacunek” na miesiąc październik dzieci wykonały takie zadania:
„Marzycielska Poczta” – razem z Panią Edytą stworzyły kartkę z życzeniami, która została wysłana do chorego chłopca.
„Dobro, które dajemy innym działa i pomnaża się wracając do nas” -poznały bajkę „Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych” – dzieci za pomocą literatury poznają wartości moralne.  Przedszkolaki poznały także postać Misia Uszatka, jako kogoś kto prezentuje zachowania warte naśladowania w życiu codziennym.
Zaprosiliśmy również rodziców i dziadków do udziału w projekcie – „Międzypokoleniowe działania” – zabawy kulinarne w domu.