Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był dniem szczególnym, gdyż nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. W tym roku aż cztery klasy pierwsze przyjęto do grona społeczności szkolnej. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna uroczystość odbyła się bez udziału rodziców i gości, jednakże została upamiętniona na nagraniach i zdjęciach. Podczas części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie oraz wokalne. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i spisali się wzorowo.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Artur Śniegucki kolorowym ołówkiem. Tym samym uczniowie wszystkich klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi. Na dowód pasowania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tarcze i legitymacje szkolne. Ogromną niespodzianką dla dzieci były rożki obfitości przygotowane własnoręcznie przez uczniów klas IV-VIII, które zostały wypełnione słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole, radości, wytrwałości i wielu sukcesów.