Wkrótce...

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Corocznie nasza szkoła bierze aktywny udział w tym projekcie i innych poszerzających kompetencje programistyczne (Konkurs Bóbr, Code Day i innych).

Ciekawe zajęcia, których celem jest zdobycie kluczowych kompetencji: deklaracja zmiennej, wykorzystanie instrukcji warunkowej, projektowanie pętli programistycznej, a nawet projektowanie funkcji i wykorzystanie metod w kodzie programu.

W tym roku proponujemy dla starszych klas naukę programowania w języku Python. Będziemy realizować projekt CodeCombact grając w Loch Kithgarda (zapytaj nauczyciela o kod klasy).

W klasach IV-V proponuję zabawę w projekcie CodeMonkey realizując zadanie Coding Adventure part I.

Najmłodsze klasy i oddziały zapraszam do programowania w projekcie Code.org wykonując zadanie Artysta/Postać

Konieczne do twórczej nauki i zabawy jest znajomość własnego (szkolnego) konta w usłudze Microsoft 365 (pamiętasz login i hasło?).