W ostatnią sobotę 5 września odbyła się już IX edycja Narodowego Czytania, ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i pokazująca piękno i walory klasyki naszej literatury. W tym roku czytaliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego. To dramat znajdujący się w podstawie programowej nauczania języka polskiego w szkole podstawowej. Uczniowie klasy VIII B SP1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim włączyli się w to przedsięwzięcie na terenie naszego miasta, a organizowane przez Bibliotekę Miejską. Marysia, Jan, Julia i Amelia odczytali scenę 2 aktu 1. Zinterpretowali ten fragment doskonale, oddając jego magiczność i niezwykłość oraz wydobyli wszelkie kontrasty. Młodzież naszej szkoły udowodniła, że klasyka nie jest nudna, że nadal może inspirować i uczyć.