229 lat temu...

229 lat temu, 3 maja 1791r. Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.
Niestety w tym roku nie mogliśmy uczestniczyć w uroczystej akademii upamiętniającej ten dzień. Jednak mimo niesprzyjających okoliczności nauczyciele i rodzice zadbali o to, aby uczniowie nie zapomnieli o tym ważnym wydarzeniu. Przeprowadzone lekcje oraz podjęte działania przybliżyły dzieciom najważniejsze fakty z tamtych czasów. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa przygotowali recytację wiersza M. Brykczyńskiego pt. „Polska”, który zaprezentowali podczas lekcji online. Wykonali również piękne kotyliony w biało – czerwonych barwach.
Pielęgnowanie wśród młodych patriotów pamięci i szacunku dla historii naszego narodu jest niezwykle ważne, bo dzięki tym wartościom tworzymy naszą ojczyznę.