PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019/2020

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała egzamin próbny dla uczniów klas ósmych
w terminach:

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 –język polski,
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 –matematyka,
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 –język angielski.

Materiały  obejmą  zarówno  arkusze  w  wersji  standardowej,  jak  i te dostosowane  do  potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.  Wszyscy uczniowie  klasy VIII naszej szkoły piszą egzaminy na arkuszach dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się z oznaczeniem 100.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań  na  rozumienie  ze  słuchu  w arkuszach  z  języka angielskiego,  zostaną zamieszczone na  stronie  internetowej  Centralnej  Komisji  Egzaminacyjnej  (www.cke.gov.pl) oraz  na stronach  internetowych  okręgowych  komisji  egzaminacyjnych. Adres łódzkiej okręgowej komisji egzaminacyjnej: www.komisja.pl

Instrukcja dla ucznia.

1. Każdego wyżej wskazanego dnia o godz. 9.00 uczeń pobiera ze strony komisji arkusz egzaminacyjny dotyczący danego przedmiotu.
  2. Wskazane jest,  aby  uczniowie –po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE –rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w jednej z  form, np.:
    1. w odrębnie stworzonym pliku  w  edytorze  tekstów,  numerując  kolejno  rozwiązywane zadania na wydruku;
    2. korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem
      z arkuszem (plik edytowalny,   w którym  odpowiedzi  będzie  można  zapisać  komputerowo  albo odręcznie–po wydrukowaniu);
    3. na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
  3. Uczniowie przesyłają swoje rozwiązania do nauczycieli języka polskiego, matematyki i języka angielskiego każdego dnia do godziny 13.00 (przez naszą platformę e-learning (e.sp1konstantynow.pl), wybierając Kategorię np. Język polski - klasa VIII (egzamin) i Kurs Próbny egzamin ósmoklasisty - język polski w formie pliku tekstowego lub graficznego (foto) o wielkości do 32 MB poszczególnych kartek rozwiązań lub e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań)..
  4. Nauczyciele –korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań –będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną.

Informacje dodatkowe.

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz  okręgowych komisji  egzaminacyjnych. Uczniowie,  ich  rodzice  oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

1. Informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
  2. Przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów.
  3. Arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty.
  4. Arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
  5. Osiem zestawów   zadań,   zawierających   wskazówki   oraz   szczegółowe   wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych.
  6. Filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.