Dobiegła końca pierwsza edycja szkolnego konkursu profilaktycznego „Wolni od uzależnień” realizowanego w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego i kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020. Miał on na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia i zachowania ryzykowne, zwrócenie uwagi na zachowania alternatywne wobec używek.

Uczniowie mieli możliwość wykonania plakatu lub ulotki profilaktycznej, napisania wiersza, zredagowania komiksu lub nakręcenia filmu. Napłynęło wiele interesujących prac. Niektóre zadania wymagały szczególnie dużo odwagi np. gdy trzeba się zaprezentować szerszej publiczności w nakręconym przez siebie filmie lub podzielić emocjami w autorskim wierszu.

Wybór laureatów nie był łatwy, ale… Nagrodzeni uczniowie to:

1. Klaudia Łukaszewska i Olgierd Pilichowski – kl. 5b
  2. Marta Gołąb – kl. 5b i Gmiński Nikodem - 6b
  3. Aleksandra Sochacka – 6a i Alicja Rumowicz – 5b

Wyróżnienia:
Lena Galant – 5a, Łucja Kowalska – 5b, Zofia Pełka – kl. 4

Zwycięskie prace można oglądać na wystawie na korytarzu szkolnym i w naszej galerii na stronie szkoły. Prace pozostałych uczestników są prezentowane w pracowni biologicznej.

Wszystkim gratulujemy i życzymy byście swoje propozycje zachowań alternatywnych wobec uzależnień wdrażali w życie jak najczęściej.