Uczniowie klas siódmych odwiedzili Muzeum Anatomiczne działające przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej. Aura tajemnicy towarzysząca tej jednostce Uniwersytetu Medycznego nie jest przypadkowa- znajduje się tu bowiem wiele naturalnych eksponatów ciała człowieka. Uczestnicy mieli możliwość rozpoznawania organów człowieka oraz określania  związku budowy tych elementów z pełnionymi funkcjami. Obserwowali makroskopowe preparaty trwałe ciała człowieka oraz wysłuchali  bardzo ciekawej, w przystępny sposób poprowadzonej prelekcji na temat procesów biologicznych zachodzących w organizmie człowieka.

Ekspozycja dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, pogłębiła postawę ciekawości poznawczej poprzez kontakt z naturalnymi eksponatami ciała człowieka.