"Nazywam się Fryderyk Chopin"...

Dziś na lekcji otwartej języka polskiego klasa Vb zaprezentowała nauczycielom, kolegom z klasy Va i rodzicom efekty pracy nad lekturą "Nazywam się Fryderyk Chopin". Uczniowie w grupach opracowywali następujące tematy: dzieciństwo Fryderyka Chopina, młodość i edukacja pianistycznego geniusza, muzyka Chopina, kobiety Fryderyka Chopina i co zawdzięczamy dziś Chopinowi. Piątoklasiści samodzielnie wykonali  plakaty na zadany temat, wypowiadali się ustnie, czytali fragmenty książki, wcielali się w role, omawiali prezentacje multimedialne. Różnorodność metod i form zachwyciła zebranych gości.

Lektury mogą być ciekawe, jeśli tego chcemy. Dziś Vb udowodniła, że  książki i sztuka wysoka nie wieją nudą, a przeciwnie, dają wiele inspiracji uczniowskim pomysłom.