Z okazji zbliżającego "Dnia Wiosny" klasa Vb wzięła udział w happeningu artystycznym "Wiosennie i z kolorem".

Happening to zorganizowane wydarzenie ograniczone czasowo, mające na celu swoją dramaturgię tworzącą logiczną narrację, lub zestaw znaków, haseł, obrazów, gestów, postaci  w przestrzeni. Uczniowie byli podzieleni na trzy grupy i wykonywali prace w 3 różnych obszarach. Łącznikiem wszystkich działań stała się "Pani Wiosna" jej kolory oraz symbole Świąt Wielkanocnych. Pierwszy obszar to przestrzeń dolnego korytarza z galerią obrazów i skrzynkowe płótno oraz farby. Drugi to nasza biblioteczna "Czytelnia" z dziewczynkami robiącymi wiosenne kanapki. Trzeci to magiczna pracownia plastyczna pełna pomysłów - rosnących wiosennych kwiatków, skaczących zajączków, kurczaczków, pisanek i kreacji pozostałych uczniów. Efekt końcowy zaskakujący dla wszystkich - wspólny mianownik kolor, a w zasadzie zestaw kolorów: zieleń, magenta, kobalt i żółcień oraz Mega kompozycja. Będzie ona kolejnym wspólnym dziełem uczniów i zostanie umieszczona w "Małej galerii szkolnej". Podziękowania dla p. Ewy Pawlak, Trójki Klasowej Rodziców za wsparcie. Brawa dla uczniów!